Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

ŻYCZENIA/Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

28 stycznia 2015r., imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

PRODUCENT siatki ogrodzeniowej. Słupki, panele, bramy, SZTACHETY METALOWE. 86 216 – 22 – 27, 604 – 231 – 333 www.siatki-stal.pl (fak. 527/14-o-i)

...wejdź do działu

Wynajmę lokale, Łomża, Al.Legionów 7, 604 – 182 – 273 (fak. 17/15)

...wejdź do działu

Sobota: Niemcy, Holandia, Belgia, DVD, 85 73 – 94 – 179, 606 – 379 – 966 (fak. 487/14-o-i)

...wejdź do działu

Sprzedam Fiata Pandę, 2008 r, przebieg 51 000 km, czerwony, benzyna + gaz, tel. 696 – 370 – 441 (p-000435-o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Kto w sporze lekarzy z ministrem zdrowia miał rację?

  • lekarze
  • mninister zdrowia
  • nie mam zdania

Zambrów

Gwiazda zespołu Marsters w więzieniu!

Paweł Jesionowski śpiewa kolędy dla więźniów

W przeddzień Wigilii w specjalnym, dodatkowym widzeniu, którego udzielił skazanym dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze płk. Tadeusz Kaczyński, osadzeni spotkali się przy wigilijnym stole ze swoimi najbliższymi i kapelanem jednostki ks. Adamem Jabłońskim. Przy dzieleniu się opłatkiem były życzenia i łzy wzruszenia. Tradycyjne wigilijne potrawy (pierogi z grzybami i kapustą, barszcz z uszkami, śledzie) zostały przygotowane z funduszu pomocy postpenitencjarnej, który wypracowują zatrudniani więźniowie. W ramach programu „Boże Narodzenie 2014” przed światami przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne, dekorowali oddziały i poznawali bożonarodzeniowe zwyczaje.

Zaskakująca niespodzianką był koncert kolęd w wykonaniu zespołu Masters z Zambrowa. Solista zespołu Paweł Jasionowski i jego menager Marek Kłosiński przybyli do Zakładu prosto z lotniska, po powrocie z trasy koncertowej w Ameryce, poinformował por. Dariusz Śmiechowski.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Malowany rok, Lodowisko czeka, Sesja przed Sylwestrem, Odśnieżanie pół na pół, Pod gwiazdami, Druga strona wyroku, Sekunda dobra. Kliknij tutaj


Małe Betlejem

W białym opłatku

Małe Betlejem.

Licha stajenka

Święta Rodzina

Anioł co głosi

wszystkim nowinę:

dziś świat ujrzała

Boża Dziecina.

Janusz Kulesza

Zambrów

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Solary na szkołach, Jak za dawnych czasów, Mieszkania pod choinkę, Widawska...diabłem!, Na narty, Lipscy na gwiazdkę. Kliknij tutaj


Serce dla Zuzi

Zuzia Baczewska

„W tej chwili najbardziej potrzebna jest nam modlitwa w intencji pomyślnej operacji Zuzi. W poniedziałek została przewieziona z kliniki w Białymstoku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie za kilka dni będzie miała operację usunięcia guza”, powiedział „Kontaktom” tata Adam Baczewski z Zambrowa.

Zuzia ma 11 miesięcy, urodziła się z guzem między pośladkami wielkości męskiej pięści (potworniak niedojrzały) i niedrożnością odbytu. Od razu ze szpitala w Łomży została przewieziona do Białegostoku. Cykl chemioterapii, wyjazd do kliniki w Krakowie, leczenie lekami sprowadzonymi z Anglii. Znów powrót do szpitala w Białymstoku. Ciągła walka o życie. I nadzieja, choć lekarze orzekli, że Zuzia jest jedynym dzieckiem w kraju i prawdopodobnie w Europie z chorobą wywołaną aktywnością guza, wydzielającego hormony steroidowe.

Zuzia ma pięcioletnią siostrę Amelkę. Mama z Zuzią (jest karmiona piersią) przebywa w szpitalu, a Amelka z tatą w Zambrowie. Codziennie odprowadza ją do przedszkola i idzie do pracy w sklepie. Pomaga babcia. W niedziele i soboty jeżdżą do szpitala.

Choroba córki wiąże się z kosztami. Baczewscy proszą tylko o modlitwę. Ale dobrzy ludzie zorganizowali pomoc. Pierwszą Stowarzyszenie „Szansa”. W minioną sobotę Zakład Karny w Czerwonym Borze przekazał na aukcję „Dla Zuzi” wykonane przez osadzonych ozdoby choinkowe. Aukcję zorganizował MOK. Zebrał 1 872 zł. Właściciel myjni samochodów w Zambrowie Cezary Kulesza trzydniowy utarg (piątek - niedziela) 7 790 zł przeznaczył na leczenie Zuzi i Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej.

„Te święta spędzimy przy łóżku Zuzi w Warszawie, ale może następne razem w Zambrowie?”, mówi z nadzieją Adam Baczewski.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Wigilia wszystkich nie świętych, Bez starosty, Paczka dla 89 rodzin, Kasa radnych. Kliknij tutaj


„Razem” rządzi Zambrowem

Z 21 nowych radnych Zambrowa, aż 12 reprezentuje komitet Razem burmistrza Kazimierz Dąbrowskiego, który wygrał w pierwszej turze. Są to: Bogdan Andrzejczuk , Wiesława Arent, Krzysztof Boruc, Andrzej Gniazdowski, Michał Klimowicz, Zbigniew Korzeniowski, Tomasz Kosek, Łukasz Kujawa, Zbigniew Kulesza, Dariusz Matynka, Alicja Muraczewska i Jacek Olszewski. 5 radnych ma PiS: Waldemar Gniazdowski, Edyta Marchelska, Stanisław Niewiński, Jacek Raciborski i Michał Selerowski. PSL ma jednego radnego - Łukasz Klimek, dwójkę radnych komitet Ryszarda Kazimierczaka - Barbara Laszuk i Ryszard Kazimierczak. Z własnego komitetu radną została Anna Chętnik.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Oni porządzą w gminach, Ekshumacja, Szlachetna paczka, Spotkanie towarzyskie. Kliknij tutaj


1 000 000 wejść do Delfina!

Tak będzie wyglądać „delfinarium” Zambrowie

Pływalnia Delfin w Zambrowie (otwarta w 2002 r.) odnotowała już ponad milion wejść. Sezonowa otwiera lodowisko i boiska do siatkówki plażowej. Pływalnia przygotowuje się do rozbudowy i modernizacji, o czym poinformowali 5 listopada na konferencji prasowej kierownik Jerzy Przychodzeń i burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Chcą wykorzystać odnawialne źródła energii oraz stworzyć odkryty teren rekreacyjny z basenami, do których ma być dostęp z basenu krytego i z zewnątrz.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: 15 lat szansy, Nowa izba dla staroci, Festiwal Bogu i Ojczyźnie, Nowe gminne, Rowery na mecie. Kliknij tutaj


Kwiaty i szopki dla dzieci

Wiesława Bańkowska (z lewej) i Barbara Wądołowska

„Cieszę się, że naszymi pracami możemy komuś pomóc” mówi Wiesława Bańkowska ze Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie.

Tworzy kwiaty i bukiety z bibuły. Ale nie zawsze miała czas na to, co lubi. Pracowała w zakładach bawełnianych, wychowywała czworo dzieci, dziesięć lat była salową w szpitalu. Teraz rozwija swoje pasje.

Barbara Wądołowska woli haftować serwetki. Jej syn Marcin robi z bibuły i koralików bukiety.

Wszystkie prace będą wystawione na grudniowej aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorym bliźniętom Dawidowi i Kacprowi oraz ośmiomiesięcznej Zuzi. A 12 listopada (godz. 15.30) na ten sam cel w sali Zambrowskiego Parku Przemysłowego (ul. Wojska Polskiego 27 A) odbędzie się aukcja szopek bożonarodzeniowych.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Straż w okładkach, Otwarcie Izby, Złoty uniwersytet, Rocznica Niepodległości. Kliknij tutaj


Bez wyroku w seksaferze

Nie zapadł we wtorek (28 października) w Sądzie Rejonowym w Zambrowie wyrok w sprawie lekarza Roberta A., jednego z sześciu oskarżonych w tzw. seksaferze zambrowskiej, którym Prokuratura Okręgowa w Łomży zarzuca uprawianie płatnego seksu z nieletnimi wychowankami zambrowskiego domu dziecka. Proces lekarza, który jak pozostali oskarżeni nie przyznaje się do winy, trwał 7 miesięcy. We wtorek miał zapaść wyrok, ale przewodnicząca składu orzekającego odroczyła zamknięcie postępowania dowodowego o kolejny miesiąc, prosząc prokuraturę o uzupełnienie niektórych materiałów z akt sprawy.

Pozostałych pięciu oskarżonych jest sądzonych w Sądzie Rejonowym w Łomży. Procesy odbywają się z wyłączeniem jawności. (ann)

Ponadto w wydaniu papierowy i e-kontakty: Ból w kamieniu, Jesteśmy razem, Eksponat z szabru, Szpital coraz większy, Tartan w Rutkach, Azbest z dachów, Oszczędna gmina. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (87)

CYFROWE ANTENY, DEKODERY SAT, DVB-T FERGUSON, CENTRUM NC+ Łomża, Plac Niepodległości 9. Zdzisław Ksepka Zaprasza. 86 216 – 34 – 38 (fak. 11/14 -o-i)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Kursy i szkolenia: Termowizja, ekspertyzy termowizyjne w budownictwie , syndyk, licencjonowany pośrednik i zarządca nieruchomości. tel. 660 – 728 – 418; www.sedpol.com.pl

...wejdź do działu

PKM DUDA S.A., Oddział w Ciechanowcu prowadzi rekrutację na stanowisko Kierownik Działu Produkcji. Oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Poszukujemy kandydatów z doświadczeniem w zarządzaniu działem produkcyjnym. Oferty prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkmduda.pl . Więcej informacji pod nr tel. 65 547 70 11

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek