Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystając z nią wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Nasze imprezy/Nasze konkursy/Nasz patronat/Obwieszczenia/Praca/Przetargi/Ogłoszenia SMS

Redakcja/Prenumerata/Biuro ogłoszeń/Cennik ogłoszeń/Napisz do nas/Promocja/Śpiewnik biesiadny

21 grudnia 2014r., imieniny: Tomasza, Piotra, Tomisława

Informator/E-kontakty/Niezbędnik/To ciekawe!

Informator

Niezbednik

Ogłoszenia w rubryce „Oddam” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Frankfurt n/Menem i okolice – środy, soboty, 85 747 – 43 – 63, 602 – 681 – 677. (fak..08/14 -o-i)

...wejdź do działu

Używane meble sklepowe, 603 – 066 – 067, www.mebledosklepu.pl (fak98/14-o-i)

...wejdź do działu

CYFROWE ANTENY, DEKODERY SAT, DVB-T, CENTRUM NC+ Łomża, Plac Niepodległości 9/1 (stary dworzec PKS), 86 216 – 34 – 38 (fak,11/14 -o-i)

...wejdź do działu

Sonda

Czy Twoim wójtem/burmistrzem został najlepszy spośród kandydatów?

  • tak
  • nie
  • nie mam zdania

Zambrów

Serce dla Zuzi

Zuzia Baczewska

„W tej chwili najbardziej potrzebna jest nam modlitwa w intencji pomyślnej operacji Zuzi. W poniedziałek została przewieziona z kliniki w Białymstoku do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie za kilka dni będzie miała operację usunięcia guza”, powiedział „Kontaktom” tata Adam Baczewski z Zambrowa.

Zuzia ma 11 miesięcy, urodziła się z guzem między pośladkami wielkości męskiej pięści (potworniak niedojrzały) i niedrożnością odbytu. Od razu ze szpitala w Łomży została przewieziona do Białegostoku. Cykl chemioterapii, wyjazd do kliniki w Krakowie, leczenie lekami sprowadzonymi z Anglii. Znów powrót do szpitala w Białymstoku. Ciągła walka o życie. I nadzieja, choć lekarze orzekli, że Zuzia jest jedynym dzieckiem w kraju i prawdopodobnie w Europie z chorobą wywołaną aktywnością guza, wydzielającego hormony steroidowe.

Zuzia ma pięcioletnią siostrę Amelkę. Mama z Zuzią (jest karmiona piersią) przebywa w szpitalu, a Amelka z tatą w Zambrowie. Codziennie odprowadza ją do przedszkola i idzie do pracy w sklepie. Pomaga babcia. W niedziele i soboty jeżdżą do szpitala.

Choroba córki wiąże się z kosztami. Baczewscy proszą tylko o modlitwę. Ale dobrzy ludzie zorganizowali pomoc. Pierwszą Stowarzyszenie „Szansa”. W minioną sobotę Zakład Karny w Czerwonym Borze przekazał na aukcję „Dla Zuzi” wykonane przez osadzonych ozdoby choinkowe. Aukcję zorganizował MOK. Zebrał 1 872 zł. Właściciel myjni samochodów w Zambrowie Cezary Kulesza trzydniowy utarg (piątek - niedziela) 7 790 zł przeznaczył na leczenie Zuzi i Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej.

„Te święta spędzimy przy łóżku Zuzi w Warszawie, ale może następne razem w Zambrowie?”, mówi z nadzieją Adam Baczewski.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Wigilia wszystkich nie świętych, Bez starosty, Paczka dla 89 rodzin, Kasa radnych. Kliknij tutaj


„Razem” rządzi Zambrowem

Z 21 nowych radnych Zambrowa, aż 12 reprezentuje komitet Razem burmistrza Kazimierz Dąbrowskiego, który wygrał w pierwszej turze. Są to: Bogdan Andrzejczuk , Wiesława Arent, Krzysztof Boruc, Andrzej Gniazdowski, Michał Klimowicz, Zbigniew Korzeniowski, Tomasz Kosek, Łukasz Kujawa, Zbigniew Kulesza, Dariusz Matynka, Alicja Muraczewska i Jacek Olszewski. 5 radnych ma PiS: Waldemar Gniazdowski, Edyta Marchelska, Stanisław Niewiński, Jacek Raciborski i Michał Selerowski. PSL ma jednego radnego - Łukasz Klimek, dwójkę radnych komitet Ryszarda Kazimierczaka - Barbara Laszuk i Ryszard Kazimierczak. Z własnego komitetu radną została Anna Chętnik.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Oni porządzą w gminach, Ekshumacja, Szlachetna paczka, Spotkanie towarzyskie. Kliknij tutaj


1 000 000 wejść do Delfina!

Tak będzie wyglądać „delfinarium” Zambrowie

Pływalnia Delfin w Zambrowie (otwarta w 2002 r.) odnotowała już ponad milion wejść. Sezonowa otwiera lodowisko i boiska do siatkówki plażowej. Pływalnia przygotowuje się do rozbudowy i modernizacji, o czym poinformowali 5 listopada na konferencji prasowej kierownik Jerzy Przychodzeń i burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Chcą wykorzystać odnawialne źródła energii oraz stworzyć odkryty teren rekreacyjny z basenami, do których ma być dostęp z basenu krytego i z zewnątrz.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: 15 lat szansy, Nowa izba dla staroci, Festiwal Bogu i Ojczyźnie, Nowe gminne, Rowery na mecie. Kliknij tutaj


Kwiaty i szopki dla dzieci

Wiesława Bańkowska (z lewej) i Barbara Wądołowska

„Cieszę się, że naszymi pracami możemy komuś pomóc” mówi Wiesława Bańkowska ze Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie.

Tworzy kwiaty i bukiety z bibuły. Ale nie zawsze miała czas na to, co lubi. Pracowała w zakładach bawełnianych, wychowywała czworo dzieci, dziesięć lat była salową w szpitalu. Teraz rozwija swoje pasje.

Barbara Wądołowska woli haftować serwetki. Jej syn Marcin robi z bibuły i koralików bukiety.

Wszystkie prace będą wystawione na grudniowej aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorym bliźniętom Dawidowi i Kacprowi oraz ośmiomiesięcznej Zuzi. A 12 listopada (godz. 15.30) na ten sam cel w sali Zambrowskiego Parku Przemysłowego (ul. Wojska Polskiego 27 A) odbędzie się aukcja szopek bożonarodzeniowych.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Straż w okładkach, Otwarcie Izby, Złoty uniwersytet, Rocznica Niepodległości. Kliknij tutaj


Bez wyroku w seksaferze

Nie zapadł we wtorek (28 października) w Sądzie Rejonowym w Zambrowie wyrok w sprawie lekarza Roberta A., jednego z sześciu oskarżonych w tzw. seksaferze zambrowskiej, którym Prokuratura Okręgowa w Łomży zarzuca uprawianie płatnego seksu z nieletnimi wychowankami zambrowskiego domu dziecka. Proces lekarza, który jak pozostali oskarżeni nie przyznaje się do winy, trwał 7 miesięcy. We wtorek miał zapaść wyrok, ale przewodnicząca składu orzekającego odroczyła zamknięcie postępowania dowodowego o kolejny miesiąc, prosząc prokuraturę o uzupełnienie niektórych materiałów z akt sprawy.

Pozostałych pięciu oskarżonych jest sądzonych w Sądzie Rejonowym w Łomży. Procesy odbywają się z wyłączeniem jawności. (ann)

Ponadto w wydaniu papierowy i e-kontakty: Ból w kamieniu, Jesteśmy razem, Eksponat z szabru, Szpital coraz większy, Tartan w Rutkach, Azbest z dachów, Oszczędna gmina. Kliknij tutaj


Gorący fotel władzy

Ostra rywalizacja rozegra się 16 listopada o stanowisko burmistrza Zambrowa. Z dotychczasowym burmistrzem Kazimierzem Dąbrowskim (od czterech kadencji), za rządów którego miasto przeżywa wielki rozkwit gospodarczy i kulturalny oraz jest ewenementem w skali kraju, bo nie ma złotówki zadłużenia (a na koniec ubiegłego roku było 2 mln nadwyżki), rywalizuje trzech kandydatów: obecny wicestarosta zambrowski Stanisław Rykaczewski (PiS), adwokat Mieczysław Gliński (PO) oraz nauczyciel (wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. S. Roweckiego „Grota”, kandydował na burmistrza w poprzednich wyborach, był radnym, ale w ubiegłym roku zrezygnował z mandatu) Sławomir Baran (PSL).

Z wójtem gminy Zambrów Kazimierzem Dmochowskim (od pięciu kadencji) będzie mierzył się drugi raz nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Koszewski ze wsi Przeździecko Mroczki.

Wójt gminy Szumowo Zdzisław Lutostański (od trzech kadencji) ma aż czterech konkurentów: Jarosława Cukiermana z Ostrożnego, Marka Krajewskiego z Krajewa Budziłów, Pawła Mieczkowskiego z Szumowa i Radosława Sutkowskiego z Szumowa.

O stanowisko wójta gminy Kołaki Kościelne ubiega się sześciu kandydatów: mąż obecnej wójt Krzysztof Wasiulewski, Andrzej Długoborski i Tadeusz Jan Długoborski (obaj ze wsi Ćwikły Krajewo), Kazimierz Edward Gałczyk i Sylwester Jaworowski (obaj z Zambrowa) oraz Mariusz Piechociński ze wsi Podłatki Duże.

W gminie Rutki wójtem pragnie pozostać nadal Tadeusz Zelerowicz, z którym o to stanowisko zmierzą się Krzysztof Czajkowski, Teresa Grodzka i drugi raz Dariusz Modzelewski (wszyscy z Rutek).

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Kamienny płot, Jedzą jabłka, Wandale na przystanku. Kliknij tutaj


Dużo zgonów, mało ślubów i narodzin

„Nie ma tygodnia, żeby w Szumowie nie było pogrzebu. Wypadki, choroby cywilizacyjne, nowotwory. Wyjątkowy rok pod względem ilości zgonów. Tak dużo nie było jeszcze nigdy”, ocenia kierownik USC w Szumowie Janina Pieńkowska.

W tym roku było już 58 zgonów (26 mieszkańców gminy zmarło poza gminą, w szpitalach, zginęli w wypadkach). W ubiegłym roku USC w Szumowie sporządziło 37 aktów zgonu. Zapełnia się cmentarz parafialny. A narodzin dzieci... tylko 34, dużo mniej niż w 2013, kiedy mieszkanki gminy urodziły 57 dzieci. Do końca roku może urodzi się jeszcze dwoje, może troje. Już wiadomo, że bilans będzie ujemny. Nie ma dzieci, bo... nie ma ślubów. W tym roku było tylko 20.

Kierownik Janina Pieńkowska wspomina lata osiemdziesiąte. Bywało, że w roku małżeństwa zawierało nawet ponad 100 par. Tworzyły się kolejki do USC, bo w czasie postów ślubów nie było albo tylko wyjątkowe przypadki. Najpierw śluby, a potem rodziły się dzieci. Po 50 - 60 w roku. Jakby trzy klasy w szkole. Janina Pieńkowska dodaje, że obecne trzy klasy, bo wcześniej w jednej klasie szumowskiej szkoły uczyło się ponad trzydzieści dzieci.

Wydłużył się okres życia mieszkańców gminy, choć w tej chwili nikt nie ma 100 lat. Okres życia wydłużył się w całej Polsce, spowodowały to lepsze warunki życia, inne odżywianie, inna troska o zdrowie, inny styl pracy i spędzania czasu. Dziś średnia wieku wynosi 76,8 lat (dane GUS). Najdłużej żyją mieszkańcy Podlaskiego: średnia długość życia mężczyzn sięga 71 lat, a kobiet 80 lat.

Ponadto w wydaniu papierowym i e-kontakty: Życie z białą laską, Oczyszczalnia za 3 000 zł, Dachy bez eternitu, Cyfrowy Zambrów, Ciepło w świetlicy, Pełna kultura. Kliknij tutajZdjęcie z konkursu

Filmy (88)

PRODUCENT siatki ogrodzeniowej. Słupki, panele, bramy, SZTACHETY METALOWE. 86 216 – 22 – 27, 604 – 231 – 333 www.siatki-stal.pl (fak.120-o-i)

...wejdź do działu

Ale szybka gotówka – nawet 10 000 zł! Proste zasady, bez zbędnych formalności. Provident: Polska SA 600 – 400 – 295 (opłata wg. taryfy operatora). (fak. 577/14)

...wejdź do działu

Ogłoszenia w rubryce „Przyjmę” zamieszczamy bezpłatnie. Treść można przesłać na adres: redakcja@kontakty-tygodnik.com.pl lub podać telefonicznie: 86 216 - 42 - 43

...wejdź do działu

Studia podyplomowe; wycena nieruchomości, doradca ds. ochrony środowiska, tel. 660 – 728 – 418, www.sedpol.com.pl (fak. 555/14-o)

...wejdź do działu

Copyright © Kontakty / Webmaster _duszek